Çevre ve İSG Yönetimi | AN-EL AN-EL Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri San. A.Ş. Ana Sayfası

ÇEVRE & İSG YÖNETİMİ

AN-EL

ÇEVRE & İSG YÖNETİMİ

Kuruluşumuz İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili yasalara ve mevzuatlara uygun bir faaliyet yürütmektedir. Bununla ilgili Sağlık ve Güvenlik Kurullarını oluşturmuş, risk analizlerini gerçekleştirmiştir. Tesisimiz ve iş ekipmanlarının sağlık ve güvenlik şartlarını sağlayarak çalışanların sağlığı ve iş sürekliliğimiz güvence altına alınmıştır. Kişisel Koruyucuların temini ve kullanımı denetlenmekte, ekipmanların periyodik muayeneleri yetkili ve akredite kuruluşlar tarafından yapılmaktadır. Termal konfor şartları, ergonomi gibi verimliliğe de katkısı bulunan koşullar sürekli gözlem altındadır. Tüm çalışanlarımızın periyodik sağlık muayeneleri anlaşmalı kurum tarafından takip edilir. Çalışanlar İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda sürekli eğitim almaktadır. Faaliyetlerimizi gerçekleştirdiğimiz çalışma ortamının güvenli ve sağlıklı olmasını sağlamak için ISO45001 standardına uygun olarak belgelendirilmiştir. Çalışanlarımızın olası risklere karşı korunması için gerekli kurallar belirlenmiş ve eğitimler ile tüm çalışanlar bilgilendirilmiştir. Tüm çalışanlar kendi görev alanları içerisinde bu kuralları uygulamakla yükümlüdür.

ÇEVRE, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

Beyaz eşya sektörü için elektrikli komponentler (Çevirmeli Anahtar, Tuşlu Anahtarlar, Sürgülü Anahtarlar ve Gösterge Lambaları) üreten AN-EL Anahtar ve Elektrikli Ev Aletleri A.Ş. çevre kirliliğini önlemeyi ve tüm çalışanlar, taşeronlar ve ziyaretçiler de dâhil olmak üzere işyerinde bulunan herkesin iş sağlığı ve güvenliğini sağlamayı taahhüt eder. AN-EL A.Ş. bu taahhüdü yerine getirmek üzere bir Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi uygulayacak ve devamlılığını sağlayacaktır.AN-EL A.Ş. çalışanları, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili aldıkları eğitim ve kendilerine verilen talimatlar doğrultusunda, kendilerinin ve hareketlerinden veya yaptıkları işten etkilenen diğer çalışanların sağlık ve güvenliklerini tehlikeye düşürmemekle yükümlüdür. AN-EL A.Ş., ilgili tüm faaliyetlerde ihtiyaç olduğu zaman çevre ve iş güvenliği koşullarını iyileştirmek için tüm makul ve uygulanabilir adımları atacaktır.

AN-EL A.Ş. şu taahhütlerde bulunmaktadır:

 • Tüm çalışanların, taşeronların ve ziyaretçilerin iş sağlığı ve güvenliğini iyileştirmek için alınacak önlemlerin geliştirilmesi ve desteklenmesi kapsamında etkin katılımını teşvik ederek bir iş güvenliği kültürü oluşturmak.
 • Organizasyon içinde etkili çevre, iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarını desteklemek ve herkese ulaştırmak için ilgili politikalar, prosedürler, bilgilendirme, eğitim ve tanıtım programları oluşturmak ve sürdürmek.
 • Yürürlükteki tüm çevre, iş sağlığı ve güvenliği yasaları ve düzenlemeleri ile uyumlu olmak.
 • Organizasyon kapsamındaki riskleri değerlendirmek ve uygun kontrol önlemlerini almak.
 • Çalışanların çevre ve iş sağlığı ve güvenliği hassasiyetini arttırmak ve yönetim sistemlerimizin sürekli iyileştirilmesi için yıllık bir yönetim programı oluşturmak.
 • Çevre, iş sağlığı ve güvenliği performansını sürekli olarak iyileştirmek için yeterli kaynak ayırmak.
 • Çalışanların düzenli olarak sağlık gözetimine tabi tutulmasını sağlamak.
 • Ucuz atlatma, hafif yaralanma ve iş günü kayıplı kaza gibi tüm olayları araştırmak ve gerekli düzeltici / önleyici faaliyetlerin gerçekleştirilmesini sağlamak.
 • Yaralanmaların ve sağlık bozulmalarının önlenmesi ile ilgili faaliyetlerin gerçekleştirilmesini sağlamak.
 • Mevcut ve yeni proses ile hammaddelerimizin çevresel etkilerini göz önüne almak.
 • Kullanım aşamasındaki çevresel etkileri azaltmak için, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda ortak projeler yapmak.
 • Tedarikçilerimizin çevresel politikalarını; hammadde alırken göz önünde bulundurmak ve geri kazanılmış veya geri kazanılabilir ürün kullanmalarını teşvik etmek.
 • Üretim prosesimizde yasaklanmış olan maddeleri kullanmamak.

AN-EL A.Ş. Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, sürekli iyileşmenin sağlanabilmesi amacıyla düzenli olarak gözden geçirilerek, güncel tutulacaktır.

EYSEK01_EK-2 / Rev.00-02.02.2018  Onay: T.FIRAT, M.FIRAT

 

E-BÜLTEN

Yeni ürünlerimizden haberdar olmak için e-posta adresinizi girebilirsiniz.


Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikamızı ve İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz.x